Bogusław Linda

8,1
64 435 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Bogusław Linda

Mam takie pytanie, odnośnie tekstu: "Co ty (k**wa) wiesz o zabijaniu?!".
Otóż skąd jest to hasło? Bo ani w pierwszej ani w drugiej części "Psów" takie nie pada -
oczywiście mówi Franz: "Nie mów mi k**wa nic o zabijaniu bo coś o tym wiem" ale to jest
zupełnie inna rzecz....
Czy to "hasło" ktoś później wymyślił, czy może to był jakiś slogan reklamowy na potrzeby
filmu? Jeżeli ktoś wie, to prosiłbym o info.

minke88

KILLER .......Tam pada to słynne zdanie

kameleon3

No tak, ale tylko tam? Myślałem, że może w "Krollu" albo "Sarze" no albo tyczyło się właśnie "Psów"...

minke88

raczej psów II

minke88

To nie pochodzi z żadnego filmu, zostało to utworzone ot tak, wśród publiczności. Prawdopodobnie wyniknęło to z tekstu "Nie mów mi nic o zabijaniu, bo coś o tym wiem", lecz wielu łączyło tekst "Co Ty wiesz o zabijaniu" z "Ty stara dupa jesteś". W 13 posterunku Linda sam również powtórzył tą kwestię, ale to było zdecydowanie po tym, jak powstał ten tekst wśród publiczności... To dość znane zjawisko - kiedyś ktoś coś powiedział o tym, co powiedziała osoba nieobecna, i było to tak fajne, że zaczęli w to ludzie wierzyć. Linda chyba sam nawet nie wie, czy to zdanie padło gdziekolwiek w jego filmografii, bo w wywiadach również nie udaje mu się określić gdzie padła dana fraza. :D Mimo wszystko, Boguś jest git!

scarabinoo

Tak, dokładnie, kiedyś był nawet ranking dziesięciu najsłynniejszych kwestii, które nigdy nie padły. Było właśnie tak, jak mówisz.
http://www.widelec.pl/widelec/1,101584,7524674,Slynne_cytaty__ktorych_nie_bylo.h tml

Mowiacy_do_reki

Właściwie to ten tekst powinien mieć tytuł "Przekręcone cytaty" lub "Przeinaczone cytaty", bo nie mówi on o zmyślonych, całkowicie fikcyjnych cytatach, tylko o tych przekręconych właśnie.

W "Kilerze" padło zdanie "Co ty wiesz o zabijaniu, ty stara dupa jesteś". A w "Psach" padło zdanie "Ty stara dupa jesteś". Czyli padła tam "druga część" późniejszego cytatu z "Kilera". :)

scarabinoo

to podchodzi pod efekt mandeli - tak jak np. w star wars nigdy nie padlo "luke, im your father" - zawsze bylo "no, im your father", ale wszyscy mysla ze bylo to 1 zdanie. Zresztą tyczy sie to nie tylko cytatów. Efektem nadeli jest tez nowa zelandia i jej odleglosc od Australii...

minke88

W Krollu to padło "Co Wy wiecie o zabijaniu". Kiedy w samochodzie sobie rozkosznie dyskutowali.

minke88

wyłącznie z Killera, gdzie przed lustrem Pazura parodiował Lindę z Psów 2 właśnie, De Niro z Taksówkarza i Jeana Reno z Leona.
Poza tym w okresie największej popularności Psów i Lindy pojawiało sie mnóstwo skeczy kabaretowych z tą kwestią właśnie oraz tzw. "kawałow o Lindzie", analogicznych do tych o Chucku Norrisie, chociaż rzecz jasna na mniejszą skalę.
PS. wpisz sobie ten tekst na Youtube - powinien Ci się wyświetlić Pazura w killerze, spróbuj też wklepać w google "dowcipy o Lindzie"

użytkownik usunięty
piotrbimbasik

Co do tych "dowcipów o Lindzie":

Synek Boguslawa Lindy wbiega do pokoju i krzyczy:
- Tato, tato dlaczego zmienilismy paste do zebow?
- W imie zasad sku**ysynu!


Boguś zobaczył świstaka:
-cześć Boguś
-Co ty qrwa wiesz o zaWijaniu


Złota rybka mówi do Lindy błagalnym głosem:
- Wypuść mnie a spełnie twoje trzy życzenia
A Linda pogardliwym tonem:
- Nie chce mi się z tobą gadać.

Z tego co pamiętam, to słowa te ( lub podobne ) wypowiada T. Łomnicki w filmie "baza ludzi umarłych". Ale ręki nie dam sobie uciąć :). Sorry, że po kilku latach wznawiam :)

minke88

Linda mówi te słowa w 13 posterunku jak tam gościnnie wystąpił z ślesickim

minke88

A no właśnie widzę, że to mit, a nie jakaś prawda :D zniszczyliście mi życie :D https://www.youtube.com/watch?v=wmAPJQh2Jik

minke88

To jest z filmu "Taksowkarz" z Robertem de Niro, troche w zmieniony sposob zachowuje sie Vincent Cassel na poczatku filmu "Nienawisc"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones